Kysučana po tragickej nehode pri tuneli Horelica obvinili z trestného činu usmrtenia


Foto: Kysučana po tragickej nehode pri tuneli Horelica obvinili z trestného činu usmrtenia Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

V sobotu 20. januára 2024 došlo krátko pred 2. hodinou v noci k tragickej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel. Jedno z áut sa po kolízii vznietilo, pričom po uhasení požiaru sa v aute našlo torzo osoby neznámej totožnosti.

Udalosť prežil 46-ročný vodič z Čadce, u ktorého po dopravnej nehode odhalila dychová skúška 1,92 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Polícia naďalej pokračuje vo vyšetrovaní okolností a príčin vzniku nehody. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline však deň po tragickej udalosti prináša nové informácie.

„Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci v súvislosti so včerajšou tragickou dopravnou nehodou obvinila 46-ročného muža z trestného činu usmrtenia podľa § 149 ods. 4 Trestného zákona s poukazom na § 138 písm. h) Trestného zákona, zároveň spracovala podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby,“ uviedla policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 46-ročný Kysučan šoféroval v smere od Krásna nad Kysucou do Čadce. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri výjazde z tunela Horelica prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s protiidúcim autom s poľským evidenčným číslom. 


Prečítajte si viac: