Nový rok oslavovali s alkoholom aj vodiči, traja spôsobili dopravné nehody v Žilinskom kraji


Foto: Nový rok oslavovali s alkoholom aj vodiči, traja spôsobili dopravné nehody v Žilinskom kraji Foto: Ilustračné foto/MIP Doprava - Odťahová služba

Na Nový rok si množstvo ľudí dáva rôzne predsavzatia, ktorými chce zlepšiť svoj život počas nasledujúcich mesiacov. Nepiť alkohol pred jazdou však pravdepodobne nebolo jedným z nich.

Žilinskí policajti už počas prvého týždňa v roku 2024 zastavili 18 opitých vodičov motorových vozidiel. Sedem šoférov dokonca vypilo toľko alkoholu, že nafúkali viac ako jedno promile. Jeden z nich sa odmietol podrobiť dychovej skúške.

Napriek zime sa po cestách pohybovalo aj 9 cyklistov či kolobežkárov pod vplyvom alkoholu. Nelichotivú štatistiku dopĺňajú aj tri nehody, ktoré boli spôsobené práve „oslavujúcimi“ vodičmi.


Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ upozorňuje Zuzana Šefčíková, hovorkyňa žilinskej polície.Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu