Dolnokubínčan nedodržal zákaz šoférovania. Policajti ho zastavili pre prekročenie rýchlosti v obci


Foto: Dolnokubínčan nedodržal zákaz šoférovania. Policajti ho zastavili pre prekročenie rýchlosti v obci Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Nepoučiteľný 31-ročný Dolnokubínčan čelí obvineniu pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Slovenské cesty brázdi totiž aj po tom, ako mu bol právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.  

Hliadka Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne odhalila vodiča na vozidle Mercedes v obci Zázrivá v okrese Dolný Kubín, keď najvyššiu dovolenú rýchlosť prekročil o 16 km/h.

„Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Následne pri kontrole policajti zistili, že muž šoféroval napriek právoplatne uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá,“ spresnila hovorkyňa KR PZ v Žiline.

Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a eskortovali ho na príslušné oddelenie Policajného zboru za účelom vykonania ďalších úkonov. Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie. Ako na záver dodala hovorkyňa, ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: