Bratislavská firma už v Žiline kosiť nebude. Úpravu zelene si berie mesto do svojich rúk


Foto: Bratislavská firma už v Žiline kosiť nebude. Úpravu zelene si berie mesto do svojich rúk

Mesto Žilina zoberie od budúceho roka správu zelene do vlastných rúk. Rozhodli o tom mestskí poslanci na decembrovom zasadnutí. Doteraz túto službu zabezpečovala bratislavská spoločnosť A.I.I. Technické služby, obyvatelia však dlhodobo vyjadrovali nespokojnosť s odvedenou prácou. 

Správu zelene si tak od 20. apríla 2024 prevezmú do svojej réžie Technické služby mesta Žilina, pričom cena za služby predstavuje sumu 1 149 410 eur bez DPH na rok. Cieľom uzavretia zmluvy je predovšetkým efektívnejšie kosenie v meste. 

Zabezpečovať však budú aj jarné a jesenné vyhrabávanie lístia z trávnatých plôch, pravidelné čistenie trávnikov od anorganických a organických nečistôt či revitalizáciu poškodených a zakladanie nových trávnatých plôch. Na to bude nutné zaobstarať aj novú pracovnú techniku.

Ako v informatívnej správe uviedol konateľ technických služieb Peter Rolko, všetky mechanizmy a vozidlá, ktoré budú potrebné na zabezpečenie tejto činnosti, budú financované formou leasingu. Ten bude hradený z príjmov z vlastnej činnosti na základe zmluvy, ktorú dnes schválili poslanci.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu