Detská psychiatria v Martine získala 118-tisíc eur. Pacientov navštívil hospodár Martin z Farmy


Foto: Detská psychiatria v Martine získala 118-tisíc eur. Pacientov navštívil hospodár Martin z Farmy Foto: Facebook/Univerzitná nemocnica Martin

Martinská nemocnica získala viac než 100-tisíc eur na výstavbu denného psychiatrického stacionára pre deti a adolescentov. O dobrú správu sa podelila prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Koncom tohto týždňa bola ukončená verejná zbierka na pomoc s vybudovaním stacionára, ktorú zorganizovala Nadácia Markíza. Vďaka štedrým príspevkom od UniCredit Bank, Uniqa, divákov TV Markíza a širokej verejnosti bolo nemocnici odovzdaných až 118-tisíc eur.

„Projekt Nadácie Markíza tento raz upriamoval pozornosť na vážnu celospoločenskú tému, na duševné zdravie našich detí. Boli do neho zapojené viaceré populárne osobnosti známe z programov televízie Markíza. Počas Dňa nadácie Markíza sa vystriedali vo vysielaní štvrtkového Telerána a večer, ozdobení symbolom modrého srdca, oslovovali ľudí na bratislavských vianočných trhoch,“ priblížila Univerzitná nemocnica Martin.

Zbierku podporovali herci z televízneho seriálu Dunaj, k vašim službám, ako aj tanečné duo zo šou Letʾs Dance Vratko Sirági a Anna Riebauerová. Deti v nemocnici navyše navštívil obľúbený hospodár z Farmy Martin Bagár so svojou fenkou.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu