Cesty v Žilinskom kraji sú šmykľavé, hasiči hlásia viacero dopravných nehôd


Foto: Cesty v Žilinskom kraji sú šmykľavé, hasiči hlásia viacero dopravných nehôd Foto: ilustračné

Na územie Žilinského kraja dorazila dnes 6. decembra ďalšia vlna sneženia. Viaceré cesty boli zasypané snehom a po vykonaní zimnej údržby na nich zostala kašovitá šmykľavá vrstva.

V podvečerných hodinách hlásili motoristi v dopravných servisoch šmykľavé cesty, o pár hodín neskôr začalo krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline evidovať prvé nehody.

Podľa aktuálnych informácií sa za posledné dve hodiny stali celkom štyri nehody. K prvej došlo v obci Raková (okres Čadca) kde sa zrazili dva osobné automobily. Na miesto boli vyslaní hasiči a polícia. K druhej zrážke áut došlo v obci Staškov (okres Čadca).

Tretiu nehodu zaevidovali operačné strediská záchranných zložiek vo Vysokej nad Kysucou (okres Čadca). Tu sa zrazilo osobné auto s nákladným. K štvrtej udalosti na cestách došlo v meste Bytča. Rovnako aj tu ide o nehodu dvoch osobných áut.

Vo všetkých prípadoch zasahujú okrem profesionálnych hasičov a hliadky polície. Krajské operačné stredisko hasičov ani v jednom prípade nehlásilo zranenia. 

Jazdu v aktuálnom počasí je potrebné prispôsobiť stavu cesty a aktuálnym poveternostným podmienkam. Na vozovke sa môže tvoriť námraza no nebezpečný je aj kašovitý sneh. Okrem toho netreba zabúdať na správne osvetlenie a očistenie vozidla pre dobrý výhľad z miesta vodiča.

Aktuálny stav ciest je možné sledovať prostredníctvom kamier v krajskom meste aj na území celého kraja. Stačí kliknúť na stránku www.zilinak.sk/dopravny-servis.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu