Trénera z Kysúc obvinili zo sexuálneho obťažovania detí. Proti rozhodnutiu súdu sa odvolal


Foto: Trénera z Kysúc obvinili zo sexuálneho obťažovania detí. Proti rozhodnutiu súdu sa odvolal Foto: Ilustračné foto

Okresný súd Žilina sa dnes 6. decembra zaoberal obzvlášť citlivým prípadom údajného sexuálneho obťažovania detí. Na pracovisku v Čadci o 9:00 hod. ráno do súdnej siene vstúpil obvinený muž z Kysúc.

Tréner gymnastiky sa mal zamerať na niekoľko maloletých dievčat. Na polícii mali v tejto veci vypovedať rodičia len 8, 13 a 14-ročných detí. Sudkyňa nakoniec rozhodla, že obvinený by mal byť umiestnený do vyšetrovacej väzby.

„Existuje dôvodná obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Žiadosť obvineného o nahradenie väzby písomným sľubom alebo dohľadom probačného a mediačného úradníka sudkyňa zamietla,“ priblížila vážnosť situácie Anna Dudová Záborská, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline.


Rozhodnutie o väzobnom stíhaní však nie je právoplatné. Obvinený sa odvolal, o jeho sťažnosti bude preto rozhodovať Krajský súd v Žiline. Polícia odmietla poskytnúť bližšie informácie.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu nebudeme poskytovať žiadne informácie,“ napísala Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Ďalšie detaily o údajných činoch obvineného nebudeme uverejňovať ani my, aby sme nespôsobili ujmu žiadnej strane.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu