Polícia z vyučovania odviedla študenta. Súvisí to s výhražným e-mailom žilinskej škole?


Foto: Polícia z vyučovania odviedla študenta. Súvisí to s výhražným e-mailom žilinskej škole? Foto: Ilustračné foto/KR PZ ZA

V bilingválnom gymnáziu na ulici Tomáša Ružičku v Žiline vznikol včera 5. decembra ráno poplach. Neznámy páchateľ totiž škole poslal e-mail, v ktorom sa vyhrážal streľbou a umiestnením bomby do budovy.

Rovnaké vyhrážky boli adresované aj školám v Bratislavskom a Prešovskom kraji. Pokiaľ by mu nezaplatili 10 miliónov eur v kryptomenách, vyhrážal sa odpálením výbušnín dnes 6. decembra.

Polícia preto odporučila školám, aby nechali študentov doma. Viaceré zložky vrátane NAKA medzitým pracujú na odhalení páchateľa. Podľa informácií TV Markíza mali dnes policajti zasahovať na jednej z bratislavských stredných škôl. Z vyučovania odviedli študenta, ktorý má však tvrdiť, že ide o nedorozumenie. Polícia údajne nevylučuje, že ľudí zodpovedných za tento teroristický čin môže byť viac.

Aktualizácia 14:00 hod.

„Policajti Okresného riaditeľstvo PZ v Senci aktuálne preverujú podozrenie z možného protiprávneho konania jedného zo študentov strednej školy v Bernolákove. V tejto súvislosti informujeme, že táto udalosť nemá súvis s výhražnými správami smerovanými školám na Slovensku,“ vysvetlila následne polícia na sociálnej sieti.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu