Vyhrážky žilinskej škole NAKA vyšetruje ako terorizmus. Bombu chce páchateľ odpáliť zajtra


Foto: Vyhrážky žilinskej škole NAKA vyšetruje ako terorizmus. Bombu chce páchateľ odpáliť zajtra

Počas dnešného dňa sú od rána na nohách policajti v Žiline, Prešove, Senci aj v Bratislave. Stredné školy v týchto mestách totiž dostali e-mail, v ktorom sa neznámy autor vyhrážal vraždením a nastražením výbušnín. Žiadať mal desať miliónov eur v kryptomenách.

V Žiline takúto správu dostalo bilingválne gymnázium na ulici Tomáša Ružičku. Policajti ho v dopoludňajších hodinách evakuovali a študenti boli poslaní domov počas vyučovacej hodiny. Viac informácií o prípade prinieslo Prezídium Policajného zboru v online brífingu.

Prezident Policajného zboru Ľubomír Solák uviedol, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) vedie vyšetrovanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Páchateľ sa totiž vyhrážal tým, že v stredu 6. decembra odpáli výbušniny, ktoré boli nastražené vo viacerých školách na Slovensku.

Policajti sa zo všetkých síl snažia zamedziť prípadnej hrozbe, do stredných škôl v Žilinskom, Prešovskom a Bratislavskom kraji preto vyrazili psovodi aj pyrotechnici. Vzdelávacím inštitúciám, ktoré dostali výhražný e-mail, odporučili na zajtra zastaviť vyučovanie.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu