Žilinské gymnázium dostalo výhražný mail, nebolo jediné. Prípadom sa zaoberajú až v Bratislave


Foto: Žilinské gymnázium dostalo výhražný mail, nebolo jediné. Prípadom sa zaoberajú až v Bratislave

Dnes v dopoludňajších hodinách polícia evakuovala bilingválne gymnázium na ulici Tomáša Ružičku v Žiline. Dôvodom bol výhražný email, ktorý neznámy odosielateľ adresoval škole.

Pobyt študentov aj personálu v priestoroch gymnázia mal byť ohrozený, policajti preto okolo 10:00 hod. dopoludnia evakuovali všetky osoby a začali prehľadávať interiér. Budovu školy obkolesila páska zakazujúca vstup do areálu.

O viac informácií sme požiadali hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Podľa všetkého však prípad nie je v rukách žilinskej polície. S médiami komunikuje Prezídium Policajného zboru, čo môže znamenať, že ide o vážnejší alebo celoslovenský prípad.


„V súvislosti s výhražným e-mailom môžeme upokojiť verejnosť, že polícia prijala bezpečnostné opatrenia s cieľom chrániť životy a zdravie žiakov a personálu,“ uviedla Denisa Bárdyová.

Hoci ostatné stredné školy v Žiline fungujú v bežnom režime, informácie o výhražnej správe prichádzajú aj z Bratislavy. Tam dostali kvôli vyhrážkam riaditeľské voľno žiaci Gymnázia Alberta Einsteina v Petržalke.

„Na prípade intenzívne pracujeme, viac informácií verejnosti poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ dodala Bárdyová. K prípadu by sa podľa našich informácií nemali vyjadrovať ani zamestnanci žilinského gymnázia. Zistili sme však, že výhražné správy mala škola dostať aj v minulosti.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu