Žilinská nemocnica je najtransparentnejšia v kraji, ružomberská je najlepšia na Slovensku


Foto: Žilinská nemocnica je najtransparentnejšia v kraji, ružomberská je najlepšia na Slovensku Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Dnes 4. decembra 2023 bolo zverejnené hodnotenie Nemocnice roka 2023 realizované inštitútom INEKO. Rebríček hodnotí slovenské nemocnice podľa kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti.

V kategórii Štátne univerzitné a fakultné nemocnice sa rovnako ako minulý rok na prvých priečkach umiestnili najmä nemocnice zo Žilinského kraja. Prvé miesto získala Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku, tretia skončila Univerzitná nemocnica v Martine. Tá počas uplynulých deviatich rokov nebola na horšom mieste ako treťom.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina sa nachádza na štvrtej priečke. Podľa zverejnených informácií nemocnica v Žiline zaznamenala nárast v oblastiach kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúsenostiach lekárov a v hospodárení.

Zdroj: INEKO

„Každý rok sa postupne v jednotlivých hodnotiacich bodoch posúvame vyššie a vyššie, čo v konečnom výsledku dokazuje, že Žilina má kvalitné zdravotnícke zariadenie,“ uviedol riaditeľ nemocnice Eduard Dorčík. Tiež podotkol, že aj naďalej vidí priestor na zlepšenie.

Nadpriemerné hodnotenie získala až v štyroch zo šiestich oblastí. „V rámci našej kategórie sme na Slovensku druhou najlepšie hospodáriacou nemocnicou a z hľadiska transparentnosti sme najlepšou v Žilinskom kraji,” priblížil Dorčík. Vysoko sa držia aj pri porovnaní náročnosti diagnóz. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu