Sneženie spomaľuje premávku v celom kraji. Cesty sú šmykľavé a miestami ich pokrýva ľad


Foto: Sneženie spomaľuje premávku v celom kraji. Cesty sú šmykľavé a miestami ich pokrýva ľad Foto: ilustračné

Výdatné sneženie, ktoré dnes 2. decembra 2023 zasiahlo územie Žilinského kraja, komplikuje dopravnú situáciu. Na viacerých miestach sa tvorí na vozovke ľad. Problémy v jazde spôsobuje hustá kašovitá vrstva snehu.

Motoristi hlásia šmýkajúce sa nákladné autá na ceste prvej triedy č. I/18 pri Šútove aj na ceste č. I/11 medzi Kysuckým Novým Mestom a Čadcou. Výrazne spomalená je premávka aj v smere na Terchovú a Zázrivú. Cesty v Žiline a blízkom okolí sú udržiavané, no pre husté sneženie v kombinácii s mrazom sa na nich rýchlejšie hromadí sneh.

Aktuálna vonkajšia teplota sa pohybuje na úrovni od -1 do -4 °C. Najchladnejšie je pritom na Orave, najvyššiu teplotu eviduje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v okolí Martina.

Pre niektoré okresy na Kysuciach a Orave platí výstraha 2. stupňa pred snežením. Ojedinele môže spadnúť až okolo 35 centimetrov nového snehu. Vo zvyšku Žilinského kraja platia výstrahy najnižšieho prvého stupňa.

Jazdu autom treba prispôsobiť aktuálnej situácii. Je potrebné dodržiavať dostatočný odstup, nejazdiť rýchlo a pred križovatkami a zákrutami spomaliť. Dôležité je predvídať a zbytočne neriskovať. Počas dnešného dňa už došlo aj k niekoľkým nehodám či škodovým udalostiam.

Aktuálnu situáciu na cestách v kraji je možné sledovať cez kamery na stránke www.zilinak.sk/dopravne-kamery/kraj.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu