VIDEO: V obci Belá jazdil vodič pod vplyvom alkoholu a so zákazom na doživotie. Teraz čelí dvom obvineniam


Foto: VIDEO: V obci Belá jazdil vodič pod vplyvom alkoholu a so zákazom na doživotie. Teraz čelí dvom obvineniam Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Policajti sa aj v zimnom období, kedy sú najväčšou nástrahou na cestách poľadovica a husté sneženie, zameriavajú na odhalenie vodičov pod vplyvom alkoholu. Ako informovali na sociálnej sieti, na jedného takého natrafili aj počas tohto týždňa v žilinskom okrese.

V utorok 28. novembra zastavili príslušníci mýtnej polície v obci Belá vodiča vozidla značky Škoda. Ten im po vyzvaní nepredložil vodičský preukaz. Následne na to policajti zistili, že 48-ročný muž má zákaz viesť motorové vozidlá na doživotie.

To však nebol jediný priestupok, ktorého sa počas jazdy dopustil. Dychová skúška totiž ukázala, že vodič má v krvi jedno promile alkoholu.


„Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník Policajného zboru spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby,“ približuje polícia.

Dopĺňajú, že muž aktuálne čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu