Objavte netradičné chute žilinských prevádzok. Ukáže vám ich nová gastro-sekcia s Matejom Lodňanom


Foto: Objavte netradičné chute žilinských prevádzok. Ukáže vám ich nová gastro-sekcia s Matejom Lodňanom

Vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu po žilinských uličkách, aby ste objavili tie najlepšie gastronomické poklady v meste! V priebehu posledného mesiaca sme vám priniesli dve recenzie, kde sme hodnotili hamburgery a pizze objednané z obľúbených žilinských prevádzok.

V mapovaní žilinského gastra budeme pokračovať aj naďalej v spolupráci s Matejom Lodňanom, ktorý je zakladateľom projektov Foodstock Žilina a Žilinský Street Food Park. Svoju gastronomickú púť vedie už päť rokov a dávku odbornosti vnesie aj do našich redakčných testov.

„Berte ma ako mladého samorosta zo Žiliny, ktorého baví robiť ľudom radosť a posúvať veci vpred. Práve preto sa budeme aj naďalej venovať týmto testom, aby sme vedeli sprostredkovať informácie o tom, kde sa môžete v rámci Žiliny dobre a kvalitne najesť, prípadne si objednať jedlo,“ opisuje svoje zámery Matej. 

Momentálne je totiž trendom vyhľadávať miesta, kde sa môžu ľudia najesť predovšetkým rýchlo. Venovať sa preto budeme prevádzkam, pri ktorých už nikdy nebudete musieť dať prednosť fastfoodu pred čerstvým a kvalitným jedlom.V novej gastro-sekcii budú čerešničkou na torte informácie o eventoch v okolí Žiliny, ktoré budú zamerané na chutné špeciality. V neposlednom sa bude zameriavať aj na edukáciu v oblasti gastronómie.

„Ukážeme vám, ako rýchlo si viete doma pripraviť chutné, jednoduché prevažne ázijské jedla s našim partnerom Happywok.sk,“ dodáva Matej Lodňan, pre ktorého však spoznávanie nového jedla znamená omnoho viac, ako len zasýtenie žalúdka.

„Pochopil som, že život a zážitky začínajú za našim stereotypom a vyskúšať nové jedlo je ten najjednoduchší spôsob, ako môžete vyjsť zo svojej komfortnej zóny,“ dodáva Matej. Objavovanie nového sveta chutí tak môže byť podnecujúce nielen pre chuťové poháriky, ale môže priniesť aj nové zážitky a záľuby. 

Idete do toho s nami? Pripojte sa k nám na našej gastronomickej ceste a objavujte chuť Žiliny. Ďalšiu anketu na redakčný test zverejníme už čoskoro na našich sociálnych sieťach.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu