Stav prepadnutej cesty na Solinkách je podľa mesta nevyhovujúci. Vyzve investora, aby zariadil nápravu


Foto: Stav prepadnutej cesty na Solinkách je podľa mesta nevyhovujúci. Vyzve investora, aby zariadil nápravu

V roku 2019 realizovala teplárenská spoločnosť na žilinskom sídlisku Solinky výmenu parovodu za horúcovod. Práce si vyžadovali rozkopanie cesty na ulici Pod hájom, ktorú zhotoviteľ následne zrekonštruoval.

Nový asfaltový povrch však bol však príliš nerovnomerný, investor stavby (Žilinská teplárenská, dnes MH Teplárenský holding) preto práce reklamoval zhotoviteľovi. Vozovka bola opravená v roku 2020. V asfaltovom koberci sa však po krátkej dobe začali opäť objavovať trhliny a prepadliny.

Bývalý hovorca mesta Žilina pred tromi rokmi prisľúbil, že samospráva si bude nárokovať odstránenie vady u investora stavby. Podľa vedúcej odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Kataríny Gazdíkovej vtedy po reklamácii prebehla oprava.

Aktuálne sa vodiči opäť sťažujú na nerovnomerný povrch komunikácie na ulici Pod hájom. Mesto Žilina taktiež nepovažuje stav prepadnutej cesty na Solinkách za vyhovujúci a plánuje opäť žiadať investora o nápravu.

„V čo najkratšom možnom čase vyzve investora, ktorý má zmluvu so zhotoviteľom a ten vie riešiť reklamáciu,“ uviedla Katarína Gazdíková.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu