VIDEO: Chceli lajky, hrozí im trest. Motorkári sa vozili po chránených Súľovských vrchoch, hľadá ich polícia


Foto: VIDEO: Chceli lajky, hrozí im trest. Motorkári sa vozili po chránených Súľovských vrchoch, hľadá ich polícia Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Dvojica motocyklistov sa rozhodla vymeniť cestu za horský terén. Svoju jazdu aj pády natočili a uverejnili na internete, teraz po nich pátra polícia. Žilinskí enviropolicajti prosia verejnosť o pomoc so stotožnením dvoch osôb, ktoré jazdili po chránenom území Súľovských vrchov.

„Doposiaľ nestotožnení páchatelia bez príslušných povolení jazdili na terénnych motocykloch v Súľovských vrchoch, pričom najmenej jeden z nich sa pohyboval aj po hrebeňovej časti Súľovských vrchov v blízkosti značeného turistického chodníka,“ priblížila polícia na sociálnej sieti.


Podľa videozáznamu sa mali pohybovať mimo vyznačených ciest v lesoch, kde platí III. stupeň ochrany prírody. To, že porušujú zákon, si s najvyššou pravdepodobnosťou dobre uvedomovali. Jeden z motorkárov mal totiž na riadidlách vozidla nápis „Každý trestný čin, nie je bez príčin.“

Pokiaľ viete, komu takýto motocykel patrí, prípadne poznáte dvojicu na videu, kontaktujte linku 158 alebo napíšte email na adresu enviropolicia@minv.sk. Polícii pomôže tiež upresnenie lokality v Súľovských vrchoch, po ktorej sa osoby vozili.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu