Poliak, ktorý spôsobil tragickú nehodu na Orave, mal ukončiť svoj život


Foto: Poliak, ktorý spôsobil tragickú nehodu na Orave, mal ukončiť svoj život

V septembri 2018 sa v okrese Dolný Kubín stala vážna dopraná nehoda, pri ktorej prišiel o život otec rodiny. V čase okolo obeda sa pretekali traja Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Dvaja z nich vo vysokej rýchlosti a počas predchádzania cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver.

„Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, na čo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom vozidla Škoda Fabia. Otec, ktorý cestoval so svojou rodinou, zahynul. Polícia bude postupovať nekompromisne,“ informovala vtedy polícia.

Pri dopravnej nehode utrpel 57-ročný vodič Fabie (z okresu Dolný Kubín) ťažké zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. Ťažké zranenia utrpela aj jeho 50 ročná spolujazdkyňa.

Poľský vodič Marcin bol zadržaný vo vyšetrovacej väzbe, neskôr ho prepustili na slobodu s tým, že ho čakal súdny proces. Za bezohľadnú jazdu s tragickými následkami mu hrozilo až 20-ročné väzenie. 

Podľa informácií, ktoré ako prvá priniesla televízia JOJ, si mal obvinený muž siahnuť na život. Súdny proces bol teda v jeho prípade zastavený.

Druhý z aktérov naháňačky Adam dostal trojročnú podmienku po dohode o vine a treste. Posledný z trojice vodičov Lukasz ešte stále čaká na súdny proces. Jemu hrozí strata slobody na 10 rokov.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu