FOTO: Do železničnej budovy v Žiline sa vlámal Čech, ukradnúť chcel medené lano. Chytili ho policajti


FOTO: Do železničnej budovy v Žiline sa vlámal Čech, ukradnúť chcel medené lano. Chytili ho policajti
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ ZA

V centre Žiliny došlo začiatkom týždňa k vlámaniu. Dve osoby násilne prenikli do budovy Železníc Slovenskej republiky a pokúsili sa ukradnúť cenný materiál. Čin sa im však nepodarilo dokončiť a jeden z nich skončil v rukách polície.

Páchatelia v pondelok 20. novembra v skorých ranných hodinách najskôr pretrhli kovovú sieť a následne rozbili dvojitú sklenenú výplň na okne železničnej budovy. Po vniknutí dovnútra začali odmotávať medené trolejové lano využívané na železnici a strihať z neho kusy s rôznou dĺžkou.

Policajti zo Žiliny spolupracovali s hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky a podarilo sa im zadržať 32-ročného muža pochádzajúceho z Česka. Druhú osobu, ktorá by mala byť spoluzodpovedná za vlámanie, sa zatiaľ nepodarilo stotožniť.

„Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície Žilina vzniesol obvinenie zadržanému mužovi pre prečin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva v štádiu pokusu. Bol spracovaný podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie, ktorý bol súdom akceptovaný. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ priblížilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu