Žilinčania sa môžu tešiť! Vyhliadkové koleso na námestí ostane až do januára, pôjde 12 hodín denne


Foto: Žilinčania sa môžu tešiť! Vyhliadkové koleso na námestí ostane až do januára, pôjde 12 hodín denne

Napriek tomu, že vyhliadkové koleso na Hlinkovom námestí v Žiline bolo promované ako súčasť Vianočných trhov s JOJkou, ktoré potrvajú iba tri dni, atrakcia na tomto mieste ostane omnoho dlhšie.

Žilinčania aj návštevníci mesta si môžu centrum z výšky obzrieť už od zajtra 23. novembra do 2. januára. Koleso na Hlinkovom aj menší kolotoč na Mariánskom námestí bude v prevádzke počas celého trvania hlavných vianočných trhov organizovaných mestom.

„Umiestnenie kolesa na námestí realizovala firma GRAND WORX s. r. o., na túto firmu je vystavené povolenie na užívanie verejného priestranstva v zmysle platného všeobecného záväzného nariadenia. Mesto za atrakciu vyhliadkové koleso nič neplatilo,“ priblížila Katarína Gazdíková, vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou mesta Žilina.

Záujemcovia sa môžu na kolese previezť každý deň od 10:00 hod. dopoludnia do 22:00 hod. večer. Cena vstupného na jednu osobu je 6 eur, za prevezenie na kolotoči na Mariánskom námestí zas zaplatíte 3 eurá. Vstupné vyberá prevádzkovateľ.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu