Opitý recidivista na aute bez EČV spôsobil únik plynu vo Veľkom Rovnom. Nafúkal 2,25 promile


Foto: Opitý recidivista na aute bez EČV spôsobil únik plynu vo Veľkom Rovnom. Nafúkal 2,25 promile
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ ZA

Uprostred uplynulého týždňa došlo v blízkosti Bytče ku kurióznej dopravnej nehode, po ktorej bol vodič obvinený z troch rôznych prečinov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Vo štvrtok 16. novembra neskoro večer išiel 22-ročný vodič na osobnom automobile značky Škoda Octavia po miestnej komunikácii v obci Veľké Rovné. Na vozidle však nemal upevnené tabuľky s evidenčným číslom.

„Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel mimo komunikáciu, kde prednou časťou vozidla narazil do kovovej rúry plynovej prípojky. Následkom nárazu došlo k úniku plynu z potrubia a vozidlo zostalo zakliesnené,“ priblížila hovorkyňa žilinskej polície Zuzana Šefčíková.


Privolaní policajti podrobili šoféra dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pri ktorej nafúkal až 2,25 promile. Alkohol musel požiť krátko pred jazdou, keďže čísla na meracom prístroji pri opakovanej skúške stúpali.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Pri následnom vyšetrovaní bolo zistené, že vodič bol v predošlých 24 mesiacoch odsúdený za obdobný čin a má zakázané viesť motorové vozidlá. Svojím konaním sa tak vo štvrtok dopustil troch samostatných prečinov.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline mužovi vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia a prečinom poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia,“ doplnila Zuzana Šefčíková.

Prečítajte si viac: