Muža, ktorý vo vlaku dobodal ružomberskú študentku, spacifikoval mladý budúci vojak Dominik


Foto: Muža, ktorý vo vlaku dobodal ružomberskú študentku, spacifikoval mladý budúci vojak Dominik Foto: Facebook/Polícia SR-Košický kraj

V prvý novembrový deň sa vo vlaku idúcom z Košíc do Žiliny odohral krvavý incident, na ktorý cestujúci tak ľahko nezabudnú. Študentku Katolíckej univerzity v Ružomberku počas cesty v kupé napadol cudzí muž, ktorý ju niekoľkokrát bodol nožom.

Ozbrojeného páchateľa sa podarilo zadržať aj vďaka ďalšiemu študentovi - budúcemu vojakovi z Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Len 21-ročný Dominik, ktorý sa viezol vo vedľajšom kupé vlaku, nezaváhal ani na moment.

„Hoci v tej chvíli nebolo zrejmé, koľko nožov či iných útočných predmetov má páchateľ pri sebe, Dominik ako prvý okamžite zareagoval na krik študentky a riskoval vlastný život, aby páchateľa, ktorý sa rozbehol po vlaku, začal prenasledovať,“ priblížila mladíkovu statočnosť polícia.

K Dominikovi sa po chvíli pridali ďalší cestujúci a spoločne sa im podarilo páchateľa zadržať až kým vlak nezastavil v najbližšej železničnej stanici. Za hrdinský čin budúceho vojaka ocenil Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jozef Dutka.

„Udelil mu pamätnú medailu. Poďakoval mu za jeho statočnosť a odvahu v dobe, keď sa ľudia pre vlastné pohodlie či strach radšej tvária nevšímavo a nezúčastnene. Dominik, v mene nás všetkých ti za tvoju pomoc ďakujeme!“ doplnil Policajný zbor na sociálnej sieti.


Prečítajte si viac: