TIP: Ako výberom správneho lyžiarskeho výstroja ochránite svoje zdravie a život na svahu?


Foto: TIP: Ako výberom správneho lyžiarskeho výstroja ochránite svoje zdravie a život na svahu?

Máte lyže, či snowboard aj oblečenie a to je dôležité. Máte skúsenosti, vyrástli ste na lyžiach a snowboarde a na zasnežených kopcoch sa cítite ako ryba vo vode. Avšak tragické udalosti z posledných rokov na zjazdovkách, nás primäli k tomu, aby sme u lyžiarov, ktorí u nás v Topski športe nakupujú, apelovali na bezpečnosť.

Na svahu sa totiž môže stať čokoľvek. A smrteľné úrazy sa žiaľ opakujú čoraz častejšie. Preto apelujeme pri nákupe výstroja na to, aby ste si dali záležať aj na správnom výbere ochranných prvkov. Viete tak ochrániť seba aj svojich blízkych pred nepríjemnými úrazmi. U nás v Topski športe vám radi pomôžeme s výberom tých správnych produktov pre vás, aj celú vašu rodinu.

Mnohí kupujeme najnovšie modely lyží, odolné snowboardy a trendové oblečenie, avšak často zabúdame na to, čo je naozaj dôležité: BEZPEČNÝ VÝSTROJ. Predstavte si, že kupujete auto. Asi by ste nikdy neodmietli pás, airbagy alebo volant, však? Na svahu je to rovnaké. Tak prečo zbytočne riskovať?! Je preto úplne prirodzené chrániť seba aj svojich blízkych pri zimných športoch.Nástrahy na lyžiarskom svahu

Predstavte si scénu. Slnko svieti, zjazdovka je dokonalá a vy sa pripravujete na rýchlu jazdu. Zrazu však prichádza neočakávaná situácia, kde vám hrozí kolízia a vy nemáte čas zareagovať. Ak máte na sebe správny výstroj, môže vás to len ošúpať alebo odrať, ale bez nej sa môže stať aj niečo oveľa horšie.

Taktiež napríklad z diaľky uvidíte ako sa bezohľadný lyžiar valí veľkou rýchlosťou priamo na vaše dieťa a vy nestihnete reagovať a ochrániť ho. V tomto prípade môžu byť práve ochranné prvky to, čo ho zachráni.

Teraz ste možno prekvapení a hovoríte si: „Ale ja mám kvalitné oblečenie a lyže, čo môže byť ešte dôležité?“ Odpoveďou sú správne ochranné doplnky, ktoré dokážu pri lyžovačke alebo snowboardingu ochrániť dôležité časti tela.

Po prvé, chrániče. Nie, nie sú len pre profesionálov alebo extrémnych športovcov. Chrániče môžu skutočne urobiť rozdiel. Predstavte si, že idete na svojom snowboarde a niekto náhle pred vás vbehne. Reakcia? Padnete, skôr než by ste stihli mrknúť. Chrániče vám v takejto situácii poskytnú ochranu, ktorú potrebujete.

Potom tu máme ochranné vesty. Áno, presne tak, ako počujete. Ochranné vesty pre lyžiarov a snowboardistov môžu byť život zachraňujúcim riešením. Vesty poskytujú ochranu pre chrbát, hrudník a obličky. Pre vás to môže byť ten kúsok istoty, ktorý vám umožní užívať si svah bez obáv.


A na záver, nesmieme zabudnúť na lyžiarske okuliare a prilbu. Okuliare chránia vaše oči pred vetrom, snehom, UV žiarením, prekážkami a zranením vášho zraku. Kvalitná a správne nasadená prilba chráni vašu hlavu pred nárazmi a zraneniami. Výber týchto položiek by mal byť prioritou číslo jedna pri príprave na lyžovačku. Taktiež je dôležité nechať si poradiť pri výbere správneho typu a veľkosti.

Dajte na cenné rady odborníkov

Takže pri ďalšej návšteve u nás v Topski športe, skôr než sa potešíte novým lyžiam alebo snowboardu, dajte na naše rady ohľadom bezpečnosti a vyberte si aj správne doplnky, ktoré vás ochránia. Tak isto si dajte samozrejme záležať aj pri výbere výstroja pre vašich blízkych. Hlavne tých najmenších členov vašej rodiny, ktorí sú na svahu veľmi ohrození.

Pamätajte, že správny bezpečnostný výstroj môže byť kľúčom k ochrane vás a vašej rodiny. Zabezpečí vám, že si lyžovačku užijete naplno a bez obáv o seba aj svoju rodinu, pretože rodina je to najcennejšie čo máme.

Veríme, že sme vás dnešným článkom inšpirovali k tomu, že bezpečnosť je kľúčová. A pamätajte, na zdraví a bezpečnosti sa nikdy neoplatí šetriť! Budeme sa tešiť na vás u nás v Topski športe a s radosťou vám poradíme pri výbere kompletného výstroja pre vás a vašu rodinu vrátane bezpečnostných doplnkov.

Tento článok vznikol v spolupráci s

 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok