Jedna z Matovičových fiatiek bude jazdiť po Žiline. Z osudia vyžrebovali aj Žilinčanku Vieru


Foto: Jedna z Matovičových fiatiek bude jazdiť po Žiline. Z osudia vyžrebovali aj Žilinčanku Vieru Foto: Facebook/Roman Mikulec

Matovičove fiatky sa dočkali svojich nových „majiteľov“. Spomedzi 40-tisíc ľudí, ktorí sa zapojili do predvolebnej súťaže, vyžrebovali počas včerajšieho (sobota, 18. november 2023) živého vysielania na sociálnej sieti 79 výhercov traja členovia hnutia Slovensko (predtým známe ako OĽaNO). Do osudia siahala ruka predsedu Igora Matoviča, poslanca Michala Šipoša a kandidátky Márie Beňovej, a to všetko za prítomnosti notára.

K samotnému žrebovaniu malo podľa sľubu hnutia dôjsť hneď po predčasných voľbách, ktoré sa konali 30. septembra. Napokon sa však termín losovania presunul o necelé celé dva mesiace. Ako spresnil poslanec Šipoš, k odkladu malo dôjsť kvôli servisu áut. Fiatky totiž potrebovali starostlivosť odborníkov kvôli niekoľkým technickým problémom či zámernému poškodzovaniu zo strany odporcov hnutia.

Vo vynovenom stave jedno z nich poputuje aj priamo do Žiliny. Z osudia totiž vytiahol Igor Matovič aj lístok Žilinčanky Viery. V Žilinskom kraji sa však medzi víťazmi objavila aj Ľudmila z Dolného Kubína, Daniela z Liptovského Mikuláša, Jana z Liesku, Mária z Tvrdošína, Tomáš zo Zubrohlavy, Natália z Lomnej, Katarína a Martin z Martina a Viktória z Nižnej.

Celkovo tak na sever Slovenska poputuje až desať veteránov. K ním výhercovia získajú aj palivové karty, ktoré budú podľa slov Igora Matoviča pravidelne dobíjané. Vylosovaní však môžu na talianskych miniautíčkach jazdiť len do budúcich volieb. Fiatky totiž naďalej zostávajú majetkom hnutia Slovensko.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: