Máš talent, ktorý už viac nechceš skrývať? Predveď sa v Žiline počas vianočných trhov na Putovnom pódiu


Foto: Máš talent, ktorý už viac nechceš skrývať? Predveď sa v Žiline počas vianočných trhov na Putovnom pódiu Foto: Ilustračné

Už budúci týždeň v Žiline odštartuje ďalší ročník obľúbených Vianočných trhov. Počas nich sa na hlavnom pódiu vystriedajú mnohé známe mená, ktoré do mesta prinesú tú pravú sviatočnú atmosféru. Radnica však tento rok prichádza aj s novinkou. Profesionálnym, ale aj amatérskym umelcom poskytne špeciálny priestor – Putovné pódium, na ktorom môžete odprezentovať svoju tvorbu priamo v centre diania.


„Vítaní sú všetci hudobní interpreti, ktorí sa vedia nazvučiť alebo odohrať akusticky, rečníci, herci a tanečníci, ktorí sa chcú zviditeľniť a svojou tvorbou potešiť v adventom období návštevníkov trhov. Vítané sú aj vianočné vystúpenia umeleckých škôl, centier voľného času, krúžkovej činnosti. V špeciálnych prípadoch je možnosť dohody pri ozvučení,“ predstavuje bližšie myšlienku mesto.

Putovné pódium o veľkosti 2×4 – 3×4 metre ožije každú decembrovú stredu v čase od 17. do 20. hodiny. Záujemcovia sa musia prihlásiť vždy najneskôr týždeň pred dátumom vystúpenia. Urobiť tak môžu vyplnením formulára, ktorý nájdete po kliknutí SEM.

S registráciou veľmi neotáľajte, aj tu totiž platí príslovie: Kto prv príde, ten prv melie. Potom už stačí len počkať na spätné potvrdenie e-mailom, či je vystúpenie z kapacitných dôvodov možné a v akom presnom dátume a čase vystúpite.

„Uprednostňujeme prioritne vianočnú produkciu, nemala by byť diskriminujúca, vulgárna, rasistická a pod. Interpretov bude mesto vopred propagovať. Tešíme sa na spoluprácu a aktívne zapojenie sa do kultúrneho predvianočného diania,“ dodáva mesto na záver.


Prečítajte si viac: