Polícia vysvetlila, prečo na Orave týždne stojí opustená poškodená biela dodávka


Foto: Polícia vysvetlila, prečo na Orave týždne stojí opustená poškodená biela dodávka Foto: Facebook/Vlado Benický

Začiatkom mesiaca sme informovali o záhadnej bielej dodávke, ktorá už niekoľko týždňov stojí v meste Trstená. Poškodené vozidlo značky Volkswagen niekto zaparkoval k lúke pri sídlisku Západ tak, že blokuje časť cesty.

Ľudia mali množstvo teórií o tom, prečo tam vozidlo ostalo a čo sa stalo s jeho majiteľom. Podľa niektorých patrila dodávka prevádzačom alebo vodiča zatkla polícia za iný trestný čin. Ďalší verili, že vlastníka zožral medveď, prípadne sa stále nachádza v automobile.


„Pred pár týždňami tam bola nehoda, niekedy ráno okolo piatej, keď táto dodávka išla po hlavnej ceste a vodič, ktorý vychádzal z križovatky (kde teraz stojí dodávka) jej nedal prednosť. Od tej doby tam táto dodávka stojí, má poľské ŠPZ takže asi odťah vychádza viac ako cena auta,“ napísal miestny obyvateľ.


Túto verziu potvrdila aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková. Vodič dodávky bol skutočne účastníkom škodovej udalosti v Trstenej. Poškodenie jeho vozidla bolo príliš veľké a zabránilo mu v odjazde. Prípadom sa ďalej zaoberá mestská polícia.


Pri žilinskej Hyze má taktiež niekoľko týždňov stáť poškodená modrá dodávka s otvorenými dverami a rozbitým sklom. Dôvod jej parkovania na nevhodnom mieste je s najvyššou podobnosťou podobný, ako v prípade vozidla v Trstenej.


Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu