FOTO: Príčinou výbuchu na Hájiku bol bojler na plyn. Polícia vec vyšetruje ako všeobecné ohrozenie


FOTO: Príčinou výbuchu na Hájiku bol bojler na plyn. Polícia vec vyšetruje ako všeobecné ohrozenie
Galéria: 3 fotky
Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

V súvislosti s výbuchom plynu na žilinskom sídlisku Hájik začala polícia objasňovanie vo veci podozrenia z prečinu všeobecné ohrozenie. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Žiline.

„Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom riadneho objasnenia skutku a rozhodnutia v zmysle zákona. Z uvedeného dôvodu nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Výbuch, ku ktorému došlo v nedeľu 5. novembra krátko po 13. hodine popoludní si vyžiadal súčinnosť všetkých záchranných zložiek. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru. Ten určil, že príčinou výbuchu v garáži bol bojler na plyn.

Ako presne však k udalosti došlo odhalí až prebiehajúce vyšetrovanie. Predbežná škoda bola zatiaľ odhadnutá na 30-tisíc eur. Dobrou správou je, že výbuch si nevyžiadal žiadne obete na životoch, vážne sa však zranil 36-ročný muž.


„Po príchode jednotky na miesto hasiči ošetrili zranenú osobu, odstavili plyn v celom objekte a vykonali prieskum. V rodinnom dome sa nenachádzali žiadne ďalšie osoby,“ spresnila hovorkyňa žilinských hasičov Mária Pohanková Zahatlanová. 

Zranený muž bol transportovaný do žilinskej nemocnice, jeho zdravotný stav je stabilizovaný. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: