Zlaté medaily aj absolútne tituly. Žilinčanky bodovali na majstrovstvách sveta vo fitness


Foto: Zlaté medaily aj absolútne tituly. Žilinčanky bodovali na majstrovstvách sveta vo fitness Foto: Facebook/Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja

V uplynulých dňoch sa  v španielskom meste Santa Susanna uskutočnili majstrovstvá sveta v kulturistike a fitness. Slovensko na medzinárodnom šampionáte reprezentovalo 41 športovcov, ktorí si odniesli dokopy tri absolútne prvenstvá a celkovo 37 medailí. 

Medzi reprezentantmi z celého sveta dosiahli významné úspechy aj športovkyne zo Žilinského kraja. Patrí k nim Aneta Tichá z Kysuckého Nového Mesta, ktorá si odniesla titul majsterky sveta v juniorskej kategórii i v ženskej kategórii bikinifitness do 172 cm. Zároveň získala aj absolútny titul v kategórii bikini medzi juniorkami.

Titul majsterky sveta v ženskej kategórii bikinifitness nad 172 cm vybojovala Žilinčanka Diana Wildová. V juniorskej kategórii obsadila 2. miesto hneď za Anetou Tichou. Dva tituly absolútnej majsterky sveta si odniesla aj Anna Miklová, ktorá triumfovala v akrobatickom fitnes žien aj junioriek. Nicol Celeriková zo Žiliny získala v umeleckom fitnes junioriek 1. miesto. 


Prečítajte si viac: