Žilinská Akadémia Petra Sagana opäť zvíťazila v celkovom hodnotení Slovenského pohára


Foto: Žilinská Akadémia Petra Sagana opäť zvíťazila v celkovom hodnotení Slovenského pohára
Galéria: 4 fotky
Foto: CyS - Akadémia Petra Sagana

Po minuloročnom „sklamaní“ a celkovom druhom mieste získal žilinský cyklistický klub CyS – Akadémia Petra Sagana tento rok celkové víťazstvo v Slovenskom pohári mládeže v cestnej cyklistike.

Cestnú pretekovú sezónu ukončil klub pretekmi v Necpaloch, ktoré sa uskutočnili koncom septembra. Napriek viacerým zraneniam a zdravotným problémom jeho členov však bola znovu obzvlášť vydarená.


„V konečnom poradí cestného Slovenského pohára 2023 sme síce vyhrali len jednu individuálnu kategóriu, keď bola medzi žiačkami najlepšia Emma Galovičová. Avšak aj ostatní naši pretekári podávali skvelé výkony a v súčte bodov sme teda v Slovenskom pohári v cestnej cyklistike mládeže opäť dokázali v tomto roku zvíťaziť, čo nás nesmierne teší,“ zhodnotil záver sezóny tréner a manažér klubu Matej Vyšňa.

Tréneri Milan Novosad a Michal Vyšňa spolu s niektorými zverencami bezprostredne po posledných pretekoch v roku 2023 s trofejou pre najlepší mládežnícky klub

CyS – Akadémia Petra Sagana to mala v priebehu sezóny rozbehnuté na víťazstvo v Slovenskom pohári vo viacerých individuálnych kategóriách. Nakoniec sa v komplikovanom závere sezóny poradie trochu premiešalo, ale žilinskí mladí cyklisti sa aj tak nestratili zo špice výsledkov. 

  Pokračovanie článku pod reklamou  

„Druhá skončila medzi juniorkami aj v spoločnej kategórii so ženami Terézia Ciriaková. Po tuhom boji až do samotného záveru obsadil druhé miesto náš starší žiak Jakub Záchenský. Je to pre neho výborný výsledok najmä po jarných zdravotných problémoch a tým, že aj na budúci rok zostáva v tejto kategórii,“ dodal Matej Vyšňa.

Miroslav Družkovský v rovnakej kategórii obsadil pekné 4. miesto. Na tomto výsledku sa podpísalo zranenie a vynechanie niekoľkých tréningov. Zdravotné obmedzenia znamenali slabší záver sezóny aj pre najlepšieho kadeta klubu a majstra Slovenska v cestnej cyklistike Tadeáša Cesneka. Po sľubnej prvej časti sezóny nakoniec klesol celkovo tiež na 4. miesto.


V CyS – Akadémii Petra Sagana veria, že opäť začali šnúru celkových víťazstiev v Slovenskom pohári a že potrvá čo najdlhšie, podobne ako v minulosti. Po krátkej tréningovej pauze a symbolickom ukončení sezóny, kde sa stretli takmer všetci členovia klubu, rodičia, tréneri a dokonca aj bývalí pretekári, sa aktuálne cyklisti pripravujú na budúcu sezónu.

Celková víťazka cestného Slovenského pohára 2023 v kategórii žiačky Emma GalovičováPrečítajte si viac: