FOTO: Kysucké školáčky priniesli domov zlato z majstrovstiev vo vzdušnej akrobacii


FOTO: Kysucké školáčky priniesli domov zlato z majstrovstiev vo vzdušnej akrobacii
Galéria: 5 fotiek
Foto: kysuckenovemesto.sk

Dvojica mladučkých dievčat z Kysúc sa môže pochváliť významných ocenením, ktoré získali za svoj skvelý športový výkon. Šarlota Bugáňová a Tara Rosalia Almansa Chovaniaková zviditeľnili modernú gymnastiku a domov priniesli zlato z národných majstrovstiev POSA National Championship 2023.

Obidve školáčky spája okrem priateľstva láska k vzdušnej akrobacii, ktorú tento rok spoločne pretavili na prvé víťazstvo v kategórii Aerial Hoop Doubles. Hoci je tento šport často únavný a bolestivý, Šarlotu dokonale napĺňa. Tara sa popri vzdušnej akrobacii venuje aj športu Pole dance, v ktorom taktiež vyniká a umiestňuje sa na popredných priečkach na súťažiach.


Šarlota aktuálne navštevuje Základnú školu v Kysuckom Lieskovci, Tara zas Základnú školu Nesluša. Hoci je pre mladé dievčatá ťažké skĺbiť štúdium, tréningy a osobný život, obom s tým veľmi pomáhajú učitelia, kolektív, priatelia a rodina. Vzdušná akrobacia sa zapáčila aj Tarinej mladšej sestre Ainare Marii, ktorá sa tomuto športu venuje od svojich štyroch rokov.


„Moja rodina je najväčšou oporou, motivujú ma a pomáhajú mi. Mama ma aktívne vozí po tréningoch a podporuje ma. Otec je taktiež nápomocný a som mu za všetko veľmi vďačná. Aeriel Hoop mi zmenil život a neľutujem, že som s ním začala. Stojí ma veľa sebazapierania, ale výsledok stojí zato,“ napísala Šarlota.


„Najviac by som sa chcela poďakovať mojej mame a otcovi za ich neskutočnú pomoc. Morálnou oporou mi je trénerka Dominika. Mojou víziou do budúcnosti je vytvorenie vhodných podmienok pre rozvoj moderných športov. Nech môže mládež športovať, lebo mne šport priniesol šťastím naplnené dni,“ priblížila Tara.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: