Staršieho muža na Orave zrazilo auto. Po nehode z neho vystúpil opitý 22-ročný vodič


Foto: Staršieho muža na Orave zrazilo auto. Po nehode z neho vystúpil opitý 22-ročný vodič Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline, úprava redakcie

Bezpečnostné a záchranné zložky vyrazili v nedeľu 15. októbra 2023 v podvečerných hodinách na pomoc do obce Zázrivá na Orave. Na ceste tretej triedy č. III/2240 tu totiž došlo k dopravnej nehode osobného auta.

„22-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo značky Toyota RAV4 v smere na obec Oravská Lesná, kde v blízkosti rodinného domu došlo z doposiaľ nezistených príčin ku kolízii s chodcom a s odstaveným vozidlom značky Dacia Logan,“ spresňuje žilinská krajská hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Po príchode polície bol motorista podrobený dychovej skúške, ktorá celý incident čiastočne objasnila. Na obrazovke zariadenia totiž svietila hodnota 2,46 promile. Obeťou opitého vodiča sa stal 66-ročný chodec, ktorý pri náraze utrpel zranenia vyžadujúce prevoz do nemocnice.


Dychovej skúške bol pritom podrobený aj on, prítomnosť alkoholu sa však nepotvrdila. Ako dopĺňa hovorkyňa Šefčíková, ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Medzitým v mene polície vodičom opäť pripomína, že alkohol za volant nepatrí.

„Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ uzavrela Šefčíková.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: