Lahodné koláče, hudba aj móda. Objavte v Budatínskom parku čaro poľsko-slovenského pohraničia


Foto: Lahodné koláče, hudba aj móda. Objavte v Budatínskom parku čaro poľsko-slovenského pohraničia Foto: Ilustračná snímka

Zaujíma vás kultúra a tradície z poľsko-slovenského pohraničia? O ich pestrosti vás už najbližšiu sobotu 7. októbra 2023 v priestoroch Budatínskeho parku v Žiline presvedčí bohatý program rodinného podujatia Interreg Poľsko – Slovensko, počas ktorého sa dozviete viac o výsledkoch spolupráce medzi prihraničnými regiónmi.

V areáli hradu si prídu na svoje deti aj dospelí. Pripravené sú vystúpenia folklórnych súborov, koncert, workshopy hry na gajdy, módna prehliadka z Babej hory aj ochutnávku poľských a slovenských regionálnych jedál či koláčov. Východný palác zaplní filmová tvorba poľského pohraničia a o 14. hodine návštevníkov očarí sláčikové kvarteto Altra Volta, ktoré vystúpi v kaplnke.

Tí najmenší sa zase zabavia pri divadielku s poľskými a slovenskými rozprávkami, rôznorodých hrách, no o ich pozornosť sa budú s pestrými aktivitami zaujímať aj animátori. Súčasťou podujatia je aj tzv. terénna hra so štartom o 11:30 hod., počas ktorej budete v zámockom parku hľadať odpovede na hádanky a zapojíte sa tak do boja o jedinečné ceny. Zaregistrovať svoj tím môžete po kliknutí SEM.

Výročné podujatie je zároveň skvelou príležitosťou na to, aby ste zistili niečo o úspešných projektoch prihraničných regiónov a zároveň na to, aby ste sa dozvedeli viac o možnostiach zapojenia sa do čerpania finančných prostriedkov EÚ na vzdelávanie a rozvoj detí, mládeže a všetkých záujemcov. 

Podujatie je pre všetkých návštevníkov bezplatné. Jeho organizácia je financovaná z prostriedkov Európskej únie v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 – 2020.

Miesto: Budatínsky park a hrad
Dátum: 07.10.2023 - 11:30    17:00


Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu