VIDEO: Erik v Porsche unikal policajtom cez pol Žiliny. V minulosti bol obvinený aj z vydierania a ublíženia na zdraví


Foto: VIDEO: Erik v Porsche unikal policajtom cez pol Žiliny. V minulosti bol obvinený aj z vydierania a ublíženia na zdraví Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Hliadka pohotovostnej motorizovanej hliadky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline chcela v sobotu 30. septembra v podvečerných hodinách zastaviť 32-ročného vodiča v Porsche Panamera. Ten sa však rozhodol ignorovať svetelné aj zvukové znamenia polície a žilinskými ulicami sa rútil vpred.

Vo vysokej rýchlosti sa niekoľko kilometrov uhýbal okoloidúcim autám až napokon zamieril do neďalekej obce Mojš a neskôr pokračoval aj do Varína. Tu sa ho však už podarilo zastaviť ďalšej policajnej hliadke. 

„Vodič bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla, čo odmietol. Zároveň bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške za účelom zistenia prítomnosti alkoholu vo vydychovanom vzduchu čo taktiež odmietol,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Žiline Zuzana Šefčíková.

Policajti zároveň chceli u mladého muža zistiť aj možnú prítomnosť iných návykových látok. Lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu sa však taktiež odmietol podrobiť.

„Muž bol obmedzený na osobnej slobode a za tento skutok mu bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ doplnila Šefčíková. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v súčasnosti spracoval na obvineného muža zo žilinského okresu podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. 

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Hovorkyňa na záver spresnila aj to, že spomínaný Erik M. zároveň čelí obvineniu zo zločinu vydierania a prečinu ublíženia na zdraví, čoho sa dopustil ešte v priebehu tohto roka. V utorok 3. októbra bol preto mladík predvedený pred súd, ktorý rozhodoval o jeho vzatí do väzby. 

„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina vzal obvineného do väzby, keďže existuje dôvodná obava, že by mohol ujsť alebo sa skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu alebo by mohol ďalej pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa súdu Anna Dudová Záborská. 

Rozhodnutie však nie je právoplatné, obvinený si podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Žiline.


Prečítajte si viac: