Dokončenie tunela Višňové je o krok bližšie. Diaľničiari podpísali zmluvu na technologické vybavenie


Foto: Dokončenie tunela Višňové je o krok bližšie. Diaľničiari podpísali zmluvu na technologické vybavenie

Začiatkom augusta sme informovali o ukončení verejného obstarávania na technologické vybavenie rozostavaného tunela Višňové. Tender vyhrala bratislavská spoločnosť PPA Controll, a. s., ktorá sa zaviazala dodať technológie za 54,4 miliónov eur bez DPH. Diaľničiari pritom počítali so sumou blížiacou sa k 72 miliónom eur.

Proces verejného obstarávania je však skutočne ukončený až podpisom zmluvy medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou a úspešným uchádzačom. K podpisu po niekoľkých týždňoch nakoniec došlo a dokončeniu najočakávanejšej cestnej stavby v Žilinskom kraji tak už zdanlivo nič nestojí v ceste.Podľa vyjadrenia štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslava Kmeťa je realistickým termínom na otvorenie tunela jar roku 2025. S tým súvisí aj lehota na dodanie technológií, ktorá je 550 dní (jeden a pol roka.) Firma má zároveň nasledujúcich 8 rokov poskytovať záručný servis.

„Predmetom zákazky bolo naprojektovanie a realizácia kompletného technologického vybavenia tunela Višňové a informačného systému diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, vrátane záručného servisu, v podmienkach žltého FIDIC-u,“ uviedla Národná diaľničná spoločnosť.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: