FOTO: Žilinu navštívili českí filmári. V budove mestského úradu natáčali diel kriminálneho seriálu


FOTO: Žilinu navštívili českí filmári. V budove mestského úradu natáčali diel kriminálneho seriálu Foto: Facebook/Mesto Žilina

V pondelok 25. septembra zavítali do Žiliny filmári z Českej televízie (ČT). Na mestskom úrade nakrúcali pár scén do dramatického kriminálneho seriálu Stíny v mlze. Zábery si diváci budú môcť pozrieť v 11. časti druhej série seriálu, ktorá by mala vyjať na jar budúceho roka.

„Naša budova ich zaujala po architektonickej stránke, čo nás veľmi teší,“ informovala žilinská samospráva v príspevku na sociálnej sieti. 


Z histórie budovy

Budova Mestského úradu v Žiline je architektonicky významnou stavbou, ktorú projektovala slovenská architektka Viera Mecková. Stavba bola navrhnutá v roku 1984 a skolaudovaná o štyri roky neskôr. 

Pri pohľade na budovu môžeme vidieť, že architektka si zakladala na detailoch a symbolike. Stavba má veľkú aulu a rozsiahle kancelárske priestory zdobené geometrickou presnosťou. Niet sa čo čudovať, že zaujala aj filmárov z čiech. 

Viera Macková za čias bývalého režimu formovala tvár viacerých slovenských miest. V meste Žilina pracovala aj na budove konzevatória či rekonštrukcii Hotela Astória. Za spomínanú budovu Mestského úradu dokonca získala Cenu Zväzu slovenských architektov. 

Prečítajte si viac: