V žilinskej nemocnici zasahujú hasiči, podľa hlásenia malo dôjsť k zadymeniu priestorov


Foto: V žilinskej nemocnici zasahujú hasiči, podľa hlásenia malo dôjsť k zadymeniu priestorov
Galéria: 3 fotky

Dnes 23. septembra v podvečerných hodinách boli vyslaní žilinskí hasiči na zásah do Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Podľa Krajského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) tam malo dôjsť k zadymeniu priestorov v jednom z pavilónov a preto boli vyslaní situáciu preveriť.

Na zásah bolo vyslaných spolu osem hasičov s tromi kusmi techniky vrátane hasičskej sanitky a do pár minút dorazila aj hliadka polície. Momentálne sa hasiči zdržiavajú vonku pri budovách pediatrie a detskej polikliniky, na autách majú stále zapnuté majáky.

Hlásenie o zadymení bolo prijaté približne v čase okolo pol siedmej hodiny večer. Podľa svedka, ktorý sa nachádza v areáli nemocnice, záchranné zložky nezasahujú. „Vyzerá to tak, že iba niečo preverujú ale nehasia ani nijako nezasahujú. Sú tu aj policajti,“ spresnil čitateľ.

„Došlo k skratu a zadymeniu, nedošlo k žiadnym zraneniam, pacienti aj personál sú v poriadku. Viac informácií prinesieme aj na našom profile,“ uviedla žilinská nemocnica.

Aktualizácia

K zadymeniu došlo podľa žilinskej nemocnice v suteréne detskej polikliniky, kde nastal skrat na elektrickom vedení, následkom čoho zhorela izolácia na kábloch. Situáciu sa podarilo zvládnuť vďaka duchaprítomnému zamestnancovi nemocnice, ktorý včas nahlásil podozrivý zápach a tiež vďaka rýchlemu zásahu záchranných zložiek. Informácie poskytla nemocnica na sociálnej sieti.
Prečítajte si viac: