VIDEO: Mimozemšťan z UFO, gitarový virtuóz Vinnie Moore navštívi Žilinu


Foto: VIDEO: Mimozemšťan z UFO, gitarový virtuóz Vinnie Moore navštívi Žilinu

Svetoznámy americký gitarista Vinnie Moore, ktorý je považovaný za jedného z priekopníkov neuveriteľne rýchlej a dokonalej gitarovej hry (Shred guitar alebo shredding), vystúpi so svojou kapelou v piatok 29. 9. 2023 v žilinskom Smer Klube 77 v rámci svojho európskeho turné.

Vinnie doposiaľ vydal 10 štúdiových sólových albumov, ktoré masovo ovplyvnili priaznivcov rockovej gitarovej, najmä inštrumentálnej hry. Pre fanúšikov je známy aj ako dlhoročný člen britskej hudobnej legendy UFO, v ktorej prevzal žezlo po nemenej slávnom Michaelovi Schenkerovi.

S UFO nahral 6 štúdiových albumov a koncertný záznam pre DVD. Okrem menovaných aktivít hosťoval na nespočetných projektoch a albumoch iných umelcov a medzi vrcholy jeho kariéry patrí aj účinkovanie v kapele Alice Coopera v období albumu Hey Stoopied.


Jeho sólové nahrávky, alebo aj nahrávky s UFO, ako aj koncertné vystúpenia sú vždy virtuóznym zážitkom pre fanúšikov, ale aj hudobných recenzentov. To všetko Vinnieho katapultovalo medzi gitarové ikony!

Vinnie Moore sa vracia na turné po Európe s koncertnou prezentáciou jeho najnovšej nahrávky „Double Exposure“. Tento raz je to ale niečo výnimočné, Vinnie vôbec po prvý krát skomponoval aj spievané skladby. V jednom interview spomenul, že pesničky vznikali v čase covidového lockdownu, keď nebolo možné cestovať a chcel ostať v pracovne vyťažený.

Mal už kostry šiestich skladieb a pomýšľal na vydanie EP, ale keď spracovával nápady z demonahrávok uvedomil si, ako sú mnohé pasáže spevné. Začali sa mu vynárať aj nápady na texty a tak ich finalizoval do pesničkovej podoby aj s pomocou štyroch kamarátov, spevákov. Jedným z nich je Keith Slac, frontman od Michael Schenker Group.

Na Európskom turné bude Vinnie Moora sprevádzať zostava:

  • Spev: Titta Tani (Goblin)
  • Gitara: Emiliano Tessitore (Doogie White Band)
  • Basa: Francesco Caporaletti (Rowan Robertson band) 
  • Bicie: Roberto Pirami (Angelo Batio, Uli Roth)

Vstupenky si môžete zakúpiť na adrese www.smer77.sk/rezervacia-vstupeniek.Miesto: Smer Klub 77, Žilina
Dátum: 29.09.2023 - 20:00


Prečítajte si viac: