Žilinskí policajti našli 15-ročné nezvestné dievča. Deryl Sophiu De Maio nehľadali prvýkrát


Foto: Žilinskí policajti našli 15-ročné nezvestné dievča. Deryl Sophiu De Maio nehľadali prvýkrát Foto: KR PZ Žilina

Na zoznam nezvestných osôb zo Žiliny pribudlo mladé dievča, ktoré na ňom už v minulosti figurovalo. Po 15-ročnej Deryl Sophii De Maio vyhlásilo pátranie Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Deryl Sophia má ako adresu trvalého bydliska uvedenú obec Divinka-Lalinok, v poslednej dobe však bola umiestnená v resocializačnom zariadení v okrese Krupina. Naposledy bola videná v pondelok 18. septembra. Spoznáte ju podľa čiernych vlasov dlhých až po pás, štíhlej postavy s výškou 160 centimetrov, hnedých očí a tetovania v tvare kríža na členku ľavej nohy.

„Odišla z resocializačného zariadenia na doposiaľ neznáme miesto, do dnešnej doby sa nevrátila, pričom o sebe nepodala žiadne informácie. Od prijatia oznámenia vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestnej osoby. Do súčasnej doby sa však nezvestnú osobu nepodarilo vypátrať,“ priblížila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.


Rovnaké dievča bolo nezvestné aj v decembri roka 2022, kedy odišla z miesta prechodného bydliska do obchodného domu na Hlinkovom námestí v Žiline. V tom čase sa Deryl Sophiu podarilo policajtom nájsť ešte v deň vyhlásenia pátrania.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

„Akékoľvek informácie k nezvestnej osobe je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke Policajného zboru,“ žiada verejnosť polícia.

Aktualizácia 20. septembra 9:00 hod.

Polícia odvolala pátranie po nezvestnom dievčati. Deryl Sophia De Maio bola v poriadku nájdená policajnou hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina - západ.

Prečítajte si viac: