FOTO: Významný deň pre šport v Žiline. Pri vysokoškolských internátoch spustili výstavbu nového centra


FOTO: Významný deň pre šport v Žiline. Pri vysokoškolských internátoch spustili výstavbu nového centra
Galéria: 35 fotiek

V pondelok 18. septembra odštartovala symbolickým prvým výkopom výstavba Športového centra pri vysokoškolských internátoch Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA). Už minulý mesiac sa v okolí internátnych budov začali prvé zemné práce.

Realizátori o novom centre hovoria ako o mieste, ktoré bude spĺňať spĺňať náročné požiadavky pre organizovanie medzinárodných športových podujatí až do úrovne Majstrovstiev Európy, najmä halových športov, ale predpokladajú aj záujem užívateľov susedného atletického štadióna a usporiadateľov atletických súťaží.

Zdroj: Žilinská univerzita v Žiline

„Dnešný deň je pre šport v Žiline veľmi významný a znamená krok správnym smerom. Dlhodobým zámerom mesta je podporovať žilinských športovcov a vytvárať pre nich kvalitné podmienky,“ povedal Peter Fiabáne, primátor mesta Žilina. Zároveň sa teší zo spolupráce, vďaka ktorej v meste vyrastie športové centrum s najvyššími medzinárodnými štandardmi.Tréningové priestory a zariadenia budú využívať Ústav telesnej výchovy a športové kluby AC UNIZA.. Športové centrum uspokojí i potreby organizácií, športových klubov a škôl mesta Žilina a VÚC, a aj obyvateľov mesta Žilina.

Zdroj: Žilinská univerzita v Žiline

„Našim spoločným cieľom je nielen podpora športových aktivít masového, výkonnostného a vrcholového univerzitného športu, ale taktiež vzdelávanie a príprava mladej generácie športovcov v rámci športovej prípravy klubov,“ povedal Ján Čelko, rektor UNIZA.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu