Svetovo ocenenú kávu Ebenica môžete ochutnať aj v centre Žiliny - v štýlovom coffee shope


Foto: Svetovo ocenenú kávu Ebenica môžete ochutnať aj v centre Žiliny -  v štýlovom coffee shope

Pražiareň kávy EBENICA COFFEE bola na Slovensku jednou z prvých, ktorá začala s remeselným pražením najvyššej kvalitatívnej triedy kávy, tzv. specialty coffee alebo výberovej kávy. Kávy Ebenica si svojou výnimočnou chuťou získali nielen tisíce zákazníkov ale aj porotcov v prestížnej gurmánskej súťaži Great Taste, z ktorej má pražiareň na konte už 15 ocenení, vrátane prestížneho titulu Great Taste Producer.

Všetky kávy Ebenica môžete ochutnať a kúpiť i v centre Žiliny, na Bottovej 10 - Na Bráne, kde sídli podniková predajňa s espresso barom.

V Žiline vám pripravia kávu ocenenú v súťaži Great Taste

Príjemný obchodík, ktorý vedie usmievavá baristka Alenka, funguje už takmer dva roky. Ide o druhú podnikovú predajňu pražiarne EBENICA COFFEE a okrem čerstvo praženej kávy v ňom kúpite i kávové príslušenstvo, darčeky a doplnky pre milovníkov kávy. Samozrejme tu môžete kávu aj ochutnať vo forme espressa, cappuccina či iných kávových nápojov. 


Vyskúšať môžete i kávy, ktoré získali ocenenie v tohtoročnom hodnotení Great Taste. „Great Taste je jedna z najprestížnejších a najdôveryhodnejších súťaží chuti a kvality potravín. Produkty z celého sveta v nej naslepo hodnotia známi šéfkuchári, baristi, someliéri, gastrokritici, foodblogeri a zástupcovia obchodných značiek,“ hovorí o súťaži Marek Fajčík, majiteľ pražiarne EBENICA COFFEE. Tento rok porota ocenila zlatými hviezdami až štyri kávy Ebenica.

Dve zlaté hviezdy a hodnotenie „výnimočná” získala výberová káva Colombia La Secreta. „Káva má krémovú textúru a zanecháva bohatý pocit v ústach. Ovocnosť je krásne vyvážená. V chuti cítiť šťavnatosť hrozna, ktorú nasledujú príjemné tóny čokoládového likéru,“ zhodnotila jej chuť porota.

Ďalšie 3 kávy – jednodruhová káva Cuba Serrano Superior, kávová zmes Intensivo a bezkofeínová káva Zero získali po jednej zlatej hviezdičke a porota ich chuť ohodnotila prívlastkom „jednoducho lahodná”.


EBENICA COFFEE na Žilinskom festivale kávy

Ak sa chcete o výrobe kávy Ebenica, jej pôvode, spracovaní či správnej príprave dozvedieť o čosi viac, príďte na Žilinský festival kávy, ktorý sa bude konať cez víkend 23. - 24.9. v Novej Synagóge v Žiline. V stánku EBENICA COFFEE vás privíta Alenka zo žilinskej predajne a jej kolega z pražiarne, skúsený barista Majo. Radi vám pomôžu s výberom vhodnej kávy alebo pripravia lahodné espresso z vybraných káv Ebenica.

„Na mlynčekoch budeme striedať viacero káv z našej ponuky, na svoje si preto prídu milovníci klasických chutí i moderného espressa,“ hovorí s úsmevom Alenka. „Už teraz sa tešíme na príjemné stretnutia so všetkými, ktorí milujú chuť kávy tak, ako my!“ 

Podnikovú predajňu EBENICA COFFEE nájdete v Žiline na adrese Bottova 10 – Na Bráne. Otvorená je počas pracovných dní od 08:30 hod.Zdroj: Inzercia/PR článok