Nájdete v Žiline tú pravú? Festival kávy ponúka pestrú paletu chutí, ktoré vás nabijú energiou


Foto: Nájdete v Žiline tú pravú? Festival kávy ponúka pestrú paletu chutí, ktoré vás nabijú energiou

Žilinu po roku opäť zaplní lahodná vôňa kávy. Dva dni plné kofeínu si môžete užiť už počas najbližšieho víkendu 23. až 24. septembra na Žilinskom Festivale Kávy 2023, ktorý v priestoroch Novej synagógy privíta najmä známe slovenské pražiarne a lokálne kaviarne.

Organizátori si pre kávových nadšencov aj tento rok pripravili pestrú paletu vystavovateľov. Na svoje si preto prídu milovníci svetlo praženej výberovej kávy plnej hravých ovocných tónov, ale aj tí, ktorí dávajú prednosť horkosti, mliečnym nápojom či miešaným drinkom.

Skvelé kávy zo slovenských a českých pražiarní si môžete vychutnať u vystavovateľov, medzi ktorými nebudú chýbať Verticcio, Karma Coffee, Coffia, Coffeein, Ready after Coffee, Habesh Coffee, MlsnaCava, Spojka Roastery Company, Diamond’s Roastery, Sweet Beans Coffee Roastery, Idylika či LOT Roastery a mnohí iní.


V ponuke pritom nebude len tradičné espresso, pri príprave kávy budú využité aj rôzne alternatívne metódy. Rozmaznať svoje chuťové bunky však môžete aj pri šálke prémiového kakaa, pohári kávového piva či osviežujúcich alkoholických drinkoch.

Pre návštevníkov je zároveň pripravený pestrý program vrátane cuppingu a workshopov pre skúsenejších, počas ktorých sa môžete ponoriť hlbšie do sveta kávovej alchýmie. Na prednáškach zase zistíte, aké sú trendy v spracovaní kávy či aký vplyv má na výslednú chuť odroda, nadmorská výška, spracovanie alebo typ praženia. Organizátori taktiež prichádzajú s novinkou v podobe ukážky etiópskej kávovej ceremónie. 

Tak čo, pôjdete si cez víkend vychutnať pár šálok tekutej energie? Ak áno, nezabudnite na to, že Žilinský festival kávy sa aj tentokrát koná v ekologickom duchu. Káva sa preto bude podávať len do vlastných pohárov, šálok či hrnčekov. K dispozícii však budú aj sklenené poháriky KeepCup s logom festivalu, ktoré si môžete vopred zakúpiť online aj priamo so vstupenkou za zvýhodnenú cenu

Novinky o Žilinskom Festivale Kávy môžete bližšie sledovať aj na Facebooku, Instagrame či na oficiálnej webovej stránke podujatia. 


Miesto: Nová Synagóga, Žilina
Dátum: 23.09.2023 - 09:00    24.09.2023 - 17:00


Prečítajte si viac: