Primátor Kysuckého Nového Mesta: Do ulíc bolo vpustených ďalších 39 migrantov, nekontaktujte sa s nimi


Foto: Primátor Kysuckého Nového Mesta: Do ulíc bolo vpustených ďalších 39 migrantov, nekontaktujte sa s nimi Foto: koláž, Facebook/Marián Mihalda

Kysucké Nové Mesto v poslednom období eviduje v jednotlivých mestských častiach zvýšený počet migrantov. Tí vo vlnách prichádzajú na Kysuce cez slovensko-poľskú hranicu. Ako však uvádza primátor mesta Marián Mihalda v novom videu na sociálnej sieti, dnes (v sobotu 16. septembra 2023) malo byť do ulíc mesta vpustených ďalších 39 osôb. 

Rozhorčený primátor pritom len pred niekoľkými dňami požiadal ministra vnútra o posilnenie bezpečnostných zložiek v meste. Aktuálne totiž podľa neho dohliadajú na bezpečnosť celého okresu len dvaja členovia štátnej polície. Ako však spresnil, minister vnútra dosiaľ na výzvu nezareagoval.

Primátor Mihalda sa medzitým po rozhovore s príslušníkmi Oddelenia cudzineckej polície prihovoril verejnosti. Aj keď dosiaľ nie sú zo strany migrantov známe žiadne prípady narušenia verejného poriadku, rozhodol sa vyzvať všetkých obyvateľov mesta, aby s migrantmi nenadväzovali kontakt.

„Títo migranti nie sú finančne odkázaní na našu pomoc. Chcel by som vás vyzvať, aby ste sa s nimi nekontaktovali, oni majú dostatok finančných prostriedkov, niektorí z nich majú doslova plné vačky peňazí,“ uvádza vo videu Mihalda a prosí obyvateľov o zachovanie pokoja.


Na záver všetkým pripomína aj známy fakt, že spomínaní chcú mesto, ale aj Slovensko čím skôr opustiť. Preto zároveň vyjadril nádej, že migranti z Kysúc urýchlene odídu, aby sa tak zamedzilo vzniku možných konfliktov.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu