Počas Európskeho týždňa mobility čakajú v Žiline na cyklistov raňajky aj olovrant. V piatok môžete využiť dopravu zdarma


Foto: Počas Európskeho týždňa mobility čakajú v Žiline na cyklistov raňajky aj olovrant. V piatok môžete využiť dopravu zdarma Foto: Ilustračné foto

Žilina sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility. Ten sa tento rok nesie v téme Šetri energiu. Mesto počas kampane pripravilo aktivity a podujatia, ktorými chce zdôrazniť výhody alternatívnych spôsobov dopravy. 

Týždeň mobility začne v utorok 19. septembra raňajkami pre cestujúcich na bicykli. Tie sa budú podávať na moste na Bulvári. O deň neskôr, v stredu 20. septembra, je pre cyklistov na rovnakom mieste pripravený olovrant. O 17:00 hod. začne losovanie víťaza súťaže Do práce na bicykli, v ktorej medzi krajmi získala žilinská samospráva druhé miesto.

Nezabudnite, že v piatok 22. septembra je Medzinárodným dňom bez áut. Ako každoročne je tento deň  mestská hromadná doprava zadarmo. Pre cestujúcich sú okrem toho pripravené aj ďalšie výhody.

Dopravný podnik mesta Žiliny zároveň počas celého týždňa ponúkne novým zákazníkom možnosť vybaviť si dopravnú kartu zdarma, “ priblížila hovorkyňa mesta Zuzana Holienčíková. Záujemci si však na kartu musia zakúpiť akýkoľvek predplatný cestovný lístok alebo naplniť kredit do elektronickej peňaženky.


Zdroj: Mesto Žilina

V piatok od 7:00 hod. do 17:30 hod bude uzavretá ulica Vojtecha Spanyola, a to v úseku od Ulice Republiky po Veľkú Okružnú. Pre deti z materských a základných škôl sú tam pripravené vzdelávacie aktivity. Od 13:00 hod. si budete môcť vyskúšať simulátor dopravných nehôd.

Tohtoročný Európsky týždeň mobility zakončí jesenná cyklojazda mestom. Odchod športovcov je naplánovaný na 17:30 hod. spred mestského úradu.Prečítajte si viac: