Značku pri Kinekuse vodiči pravidelne ignorujú. Žilinčania sa smejú, že skončí ako tá v Bytčici


Foto: Značku pri Kinekuse vodiči pravidelne ignorujú. Žilinčania sa smejú, že skončí ako tá v Bytčici Foto: Facebook/Dopravný servis okres Žilina

Osud dopravnej značky v žilinskej mestskej časti Bytčica už pozná hádam každý. Zvislú značku niekto opakovane poškodzuje. V lepších prípadoch skončí posprejovaná, v tých horších úplne zmizne.

Neznámeho páchateľa k tomu zrejme motivovuje to, aby nemusel rešpektovať zákaz odbočenia vľavo na Bytčickú. 

V Žiline sa však nachádza ešte jedna značka, ktorej existenciu motoristi ignorujú. Nachádza sa pri predajni Kinekus a prikazuje autám, ktoré vychádzajú z parkoviska, odbočiť vpravo. 

„Skoro každé auto odbočuje vľavo, dávajte si pozor na prikázaný smer,“ napísal jeden z motoristov vo facebookovej skupine reflektujúcej dopravnú situáciu v Žilinskom okrese. 

Príspevok získal množstvo reakcií. „Snáď tu značku nepostretne osud ako tú v Bytčici,“ napísal jeden komentujúci. Niektorí zase vtipne poznamenali, že by aj túto značku mali odrezať a bolo by po probléme.

Vodiči sa totiž sťažovali, že je umiestnená príliš vysoko a spoza volantu na ňu ani nedovidia. Otázkou teda ostáva, či ju motoristi vedome ignorujú, alebo si ju skrátka len nevšimnú.


Prečítajte si viac: