Park Ľudovíta Štúra sa na tri dni opäť otvorí dobrému jedlu. Žilinský Street Food Park začína už tento piatok


Foto: Park Ľudovíta Štúra sa na tri dni opäť otvorí dobrému jedlu. Žilinský Street Food Park začína už tento piatok

Už najbližší víkend, od piatka 8. septembra do nedele 10. septembra sa žilinský Park Ľudovíta Štúra (alebo Bôrický park, ako ho poznajú mnohí Žilinčania) otvorí piatemu pokračovaniu Žilinského Street Food Parku. Organizátori tradične pripravili pestrú zmes kvalitného jedla, dobrého pitia a sprievodného programu.

Predajcovia svoje food trucky otvoria v piatok o dvanástej a zatvoria o desiatej večer, rovnako aj v sobotu. V nedeľu bude záverečná o niečo skôr, už krátko po ôsmej.

„Hladní a smädní návštevníci si tentokrát budú môcť vybrať z 15 predajcov, tak osvedčených z predchádzajúcich Street Food Parkov, ako aj z noviniek, medzi ktorými nájdu zmrzlinu od Fresh and Roll či burgre od Manno Burgers. Zárukou kvalitného piva je „naša“ žilinská Beervana a chýbať nebude ani stánok s naozajstnými domácimi chipsami,“ priblížili organizátori.

Samozrejmosťou je sprievodný program, hudobný aj nehudobný. V piatok sa predstaví žilinské DJské duo Fricko Brothers, v sobotu hudobno-pracovná skupina Vrbovskí Víťazi a DJ Sample Lee. Nedeľa je venovaná aj mladším návštevníkom, Braňo Jobus bude čítať zo svojich knižiek, predstaví sa divadlo Dvor zázrakov a hudobnú kulisu vytvoria DJi z Pivnica rave.

Počas víkendu nebude chýbať ani tradičná joga v parku, oba dni o desiatej. Pre návštevníkov sú rovnako pripravené súťaže, a novinkou na festivale bude gastrokvíz, samozrejme o zaujímavé ceny, a mnohé ďalšie prekvapenia pre malých i veľkých. Návštevníci sa môžu tešiť na nové jedlá ako Poké v miske či plnený trdelník od Twister Bakery.

Vstup na festival bude opäť, a ináč to nikdy nebude, bezplatný. Organizátori by aj touto cestou radi apelovali na účastníkov, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky a na parkovanie využili neďaleký parkovací dom, alebo parkovacie plochy pri nákupných strediskách.

Dobrú chuť a dovidenia na Street Food Parku!


Miesto: Park Ľudovíta Štúra, Žilina
Dátum: 08.09.2023 - 12:00    10.09.2023 - 21:00


Prečítajte si viac: