Viete, ako strávite nadchádzajúci víkend? Máme inšpirácie pre každého člena rodiny


Foto: Viete, ako strávite nadchádzajúci víkend? Máme inšpirácie pre každého člena rodiny Foto: Instagram/Nová synagóga, Facebook/Bábkové divadlo Žilina, Žilinský Festival Piva, Lepra Delirio

Ak neviete, ako chcete stráviť nadchádzajúci slnečný víkend, spísali sme pre vás krátky zoznam blížiacich sa žilinských podujatí. Poteší nadšencov hudby, piva či umenia.


Žilinský festival piva

Už druhý rok budete môcť na parkovisku pred Domom techniky v Žiline ochutnať bohatý výber remeselných pív. Tohtoročný Žilinský festival piva sa bude konať od piatka 1. septembra do soboty 2. septembra. Okrem piva na vás čaká výborné jedlo a viacero známych interpretov.

V piatok sa zabavíte na prešovské kapely Chiki Liki Tu-a a Heľenine oči. V piatok sa parkoviskom budú niesť balkánske rytmy dvojice Malalata, vďaka kapele Medial Banana zvuk reggae. Predstaví sa aj raper Gleb.

Na festivale bude aj program pre deti. Zabavia sa na U-rampe, počas maľovania na tvár či zapletania vrkčov, na skákacom hrade alebo na Nerf strelnici. Vy si zatiaľ môžete zasúťažit na turnaji v stolnom futbale. Viac informácii sa dozviete na webovej stránke


Predstavenie Doktor Džejdžej

Spríjemnite deťom posledný deň pred nástupom do školy alebo škôlky. Zoberte ich do Bábkového divadla v Žiline,  kde v nedeľu 3. septembra Divadlo spod perinky uvádza na motívy príbehu Korneja Čukovského Doktor Jajbolíto predstavenie Doktor Džejdžej. 

Viete kto je Doktor Džejdžej? Je to odborník a profesionál milujúci adrenalín. Je obetavý, preto nikdy neváha spraviť pre svojich pacientov prvé aj posledné. Dokonca, keď zistí, že opici Čiči hrozí nebezpečenstvo, neváha a odletí na čarovnom koberci do Afriky, a to aj napriek tomu, že do nebezpečenstva sa môže dostať aj on.

Galimatiáš - Festival umenia ulice 

Druhý ročník festivalu umenia ulice Galimatiáš sa bude konať v sobotu 2. septembra v Parku Ľudovíta Štúra.

Na festivale uvidíte maľovať niekoľko desiatok slovenských street art a graffiti umelcov, a to nie len v parku, ale aj v priestoroch podchodu pri plavárni, v okolí autobusovej zastávky Antona Bernoláka a pri Stanici Záriečie.

„Výstupom podujatia bude open air galéria veľkoplošných malieb, ktorá spríjemní prechod obyvateľom a návštevníkom mesta Žilina,“ približujú organizátori na sociálnej sieti.

Umelcov budú pri práci sprevádzať lokálni dídžeji. Súčasťou festivalu bude aj lekcia žonglovania, tanečné predstavenie školy MyDANCE či workshop skateboardingu.


Výstava Exploding Star

Výstava v Novej synagóge je síce verejnosti prístupná už od júla, ale nakoľko potrvá už len necelé dva týždne, treba si ju pripomenúť. Expozíciu môžete stihnúť do 10. septembra, a to každý deň okrem pondelka od 13:00 hod. do 19:00 hod.

Výstava autorov Jána Gašparoviča a Mateja Gavulu je výsledkom dlhodobého skúmania akustiky, priestoru a kameňa. „Predstavuje autorský prienik sochárstva a zvukovo-akustického umenia ako spoločnú priestorovú intervenciu v interiéri Novej synagógy v Žiline,“ približujú na webovej stránke.


Flek fest vol. II

Dva dni plné techna, punku či hardcore punku na dvoch rôznych miestach, to je Flek fest. Podujatie okrem hudby ponúka aj premietanie krátkometrážnych videí, ktoré zachytávajú prierez undergroundových komunít.

Vystúpi aj majster Slovenska v slam poetry, pouličný umelec a podcaster Michal Krakovský. K dispozícii bude aj mini U-rampa a vegánske jedlo.Prečítajte si viac: