FOTO: Žilinu skrášľuje nová nástenná maľba s veľkosťou 64 metrov štvorcových. Uhádnete, kde sa nachádza?


FOTO: Žilinu skrášľuje nová nástenná maľba s veľkosťou 64 metrov štvorcových. Uhádnete, kde sa nachádza?
Galéria: 14 fotiek
Foto: Filip Klučiarovský

Centrum mesta Žilina je opäť o niečo farebnejšie. Talentovaní výtvarníci Filip Klučiarovský a Jozef Spodniak zo spoločnosti Rivus počas uplynulých dní pretvorili fádnu stenu jednej z budov na umelecké dielo.

Maľba na stene sídla Oblastného futbalového zväzu Žilina na Pivovarskej ulici zaberá plochu približne 64 metrov štvorcových. V tónoch modrej a ružovej farby je na nej vyobrazená mladá žena, ktorá drží v ruke letný drink.

Mural si totiž objednal majiteľ blízkeho koktejlového baru Kingston, ktorý sídli oproti tejto budove už od roku 2004. Jeho cieľom je postupne skrášliť svoje okolie. Na vytvorenie nástennej maľby prispel aj vlastník stavby, na ktorej sa nachádza.„Týmto by som chcel poďakovať majiteľovi budovy, že nám umožnil maľbu realizovať a z časti ju aj spolufinancoval,“ vyjadril svoju vďaku Filip Klučiarovský. Mural začal vznikať v pondelok 21. augusta a dokončený bol vo štvrtok 24. augusta.

Firma Rivus vytvorila viacero zaujímavých diel, ktoré dodnes zdobia ulice Žiliny a ďalších miest. Jedným z nich je aj maľba veliteľa Lannuriena na Hájiku, ďalšie nájdete na ich instagramovom profile. Umelci sú veľmi vďační, že ich výtvory majú skutočne dlhú životnosť a nestávajú sa terčom vandalizmu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: