Máte radi záhady? Pomôžte Sherlockovi Holmesovi zistiť, či na Budatínskom hrade skutočne straší


Foto: Máte radi záhady? Pomôžte Sherlockovi Holmesovi zistiť, či na Budatínskom hrade skutočne straší Foto: Považské múzeum

Ste fanúšikom slávneho detektíva Sherlocka Holmesa? Chceli by ste ho vidieť priamo v Žiline? V piatok 8. septembra máte šancu, zastaví sa totiž na Budatínskom hrade. Ďalšia zo série detektívnych prehliadok v podaní zoskupenia RAZCA bude totiž venovaná práve jemu. Takéto prehliadky bývajú medzi návštevníkmi obľúbené, preto ju na hrade organizujú už po piatykrát.


Zdroj: Považské múzeum

„Tentoraz je dôvodom tajomné biele strašidlo, ktoré sa pohybuje po hrade i jeho okolí. Grófka Šarlota je zdesená z jeho prítomnosti, ale najmä z klebiet, ktoré sa o ňom šíria – vraj je to duch bývalej slúžky Aničky, ktorá zomrela násilnou smrťou a navyše s dieťaťom pod srdcom,“ vysvetľuje scenáristka Katarína Maršalová.


Duch sa teraz túla hradom a hľadá svoje nenarodené dieťa. Tieto fámy všetkých odradili od návštevy sídla. Najväčší problém je to, že na hrad odmieta chodiť aj mladý barón Jakub, za ktorého chcela grófka vydať dcéru. Preto Šarlota nezaháľa a urýchlene napíše list detektívovi z Anglicka, aby jej pomohol.

Ako vždy sa do pátrania môžu zapojiť aj návštevníci, ktorí za správne dedukcie dostanú aj drobný darček. Napínavé prehliadku sa budú konať od 18:00 hod. do 20:00 hod. každú hodinu. „Základné vstupné bude 8 eur, zľavnené 4 eurá. Počet miest je obmedzený, preto je vhodné sa vopred objednať na telefónnom čísle 0907 108 659,“ informuje Považské múzeum.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Budatínsky hrad
Dátum: 08.09.2023 - 18:00Prečítajte si viac: