Úspešný štart žilinských karatistov do novej sezóny!

Galéria: 3 fotky
Cez víkend sa v Trstenej konal medzinárodný Trstenský pohár v karate, na ktorom sa predstavili aj pretekári Karate Klubu AC UNIZA Žilina. V konkurencii viac než 200 pretekárov získali dovedna 14 medailí. V kategórií mladších žiakov do 24 kg dokonca došlo k čisto žilinskému finále, v ktorom na seba narazili Jakubko Pechota a úradujúci majster SR Nikolas Baláž. Z víťazstva vo veľmi peknom zápase sa napokon radoval druhý menovaný, ktorý získal zlato aj v súborných cvičeniach kata. Karate Klub AC UNIZA tak nadviazal na medailové umiestnenia z veľkých medzinárodných turnajov v začiatku sezóny, Budapest Open a Polish Open, kde v konkurencii krajín celej Európy, či dokonca Egypta alebo Brazílie, získal jednu zlatu a tri bronzové medaile.