Nočnou Žilinou sa ozývala hlasná hudba, víkendové podujatia potešili aj ľudí na balkónoch


Foto: Nočnou Žilinou sa ozývala hlasná hudba, víkendové podujatia potešili aj ľudí na balkónoch Foto: Facebook/DHZO Rosina - oficiálna stránka

Počas uplynulého víkendu 19. - 20. augusta sa večer aj v noci šírila Žilinou hlasná hudba. Mnohých obyvateľov mesta zaujímalo, odkiaľ prichádzajú tóny známych piesní a preto nám napísali aj do redakcie. Predposledný prázdninový víkend patril dvom podujatiam, ktoré sa uskutočnili neďaleko seba.

Prvým bol Memoriáli Karola Škvarnu v obci Rosina, v rámci ktorého si organizátori pripravili pre návštevníkov súťaž vo varení gulášu, hasičské preteky i nabitý hudobný program. Na pódiu sa predstavili skupiny BOKI, Kabát Revival či HEX.

V nedeľu sa zasa dobrá hudba šírila zo strechy kaviarne na Rosinskej ceste v Žiline. Tam zavítali DJ EKG a Stanley White, ktorí sa predstavili v rámci „rooftop session“ – Na streche v rovnomennom žilinskom podniku.

Hlasnú hudbu bolo počuť aj do obcí na opačnej strane Žiliny či na sídliskách. Vo väčšine prípadov potešila ľudí doma v bytoch či na balkónoch, no našli sa aj takí, ktorým rušenie nočného pokoja po desiatej hodine večer prekážalo.

V minulosti bývalo podobných letných podujatí v Žiline viac. S príchodom pandémie covidu sa na približne dva roky aktivita žilinských podnikov a organizátorov značne utlmila. Po dlhej prestávke však opäť ožívajú a snažia sa pritiahnuť ľudí za zábavou.


Prečítajte si viac: