Usporiadateľ Rajeckého maratónu k obvineniam: Naša organizácia vždy bola, je a navždy bude apolitická


Foto: Usporiadateľ Rajeckého maratónu k obvineniam: Naša organizácia vždy bola, je a navždy bude apolitická Foto: Facebook/Rajecký Maratón

Bežci a korčuliari sa na štartovú čiaru obľúbeného športového podujatia Rajecký maratón postavia už počas najbližšieho víkendu. V spojitosti s jeho konaním a blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami sa na sociálnych sieťach začali objavovať obviňujúce komentáre poukazujúce na možnú politizáciu akcie. Organizátori sa však voči týmto tvrdeniam tvrdo ohradzujú.

„Podujatie Rajecký maratón a jeho organizátor, Maratón klub Rajec, sa dištancuje od propagácie akéhokoľvek politického subjektu. Naša organizácia vždy bola, je a navždy bude apolitická a nespolupracuje s nijakým politickým zoskupením,“ uviedli organizátori v príspevku na sociálnej sieti.

Tí zároveň pripomínajú, že na Námestí SNP sa počas predmetného víkendu bude okrem maratónu konať aj podujatie s názvom Veľký rajecký deň. Jeho súčasťou bude kultúrny program a vzhľadom na spojenie s Rajeckým jarmokom aj stánky rôzneho zamerania. Ich výber je však plne v kompetencii mesta Rajec.

„Prípadnú prítomnosť politickej strany v podobe stánku v takom prípade schvaľuje iba mesto Rajec a naša organizácia a podujatie Rajecký maratón s takou skutočnosťou nemá nič spoločné. Ďakujeme za pochopenie,“ uzavreli organizátori maratónu.


Prečítajte si viac: